WSY Swimming                                    7/15/2018 - 5:04 PM
      Middle Atlantic LC Sr Champs 18 - 7/11/2018 to 7/14/2018      
                 Middle Atlantic 2018  LC Sr Champs                 
                        Bucknell University                         
 
 Event 18  Men 4x100 LC Meter Medley Relay
====================================================================
 Will swim at end of Finals sessions.
         Meet: * 3:49.18  7/17/2014 Central Bucks Swim Team, Central Bucks Sw
                          J Vizza, M McBryan, G Brocato, J Goroshko
                 3:50.09  NATS 2018 US Nationals
                 3:56.99  USJR LC Juniors 2018
                 4:05.89  FUTU Futures 2017
                 4:42.89  MEET
 Meet Qualifying:  4:42.89
    Team                             Seed     Finals              
====================================================================
  1 Greater Philadel-MA  'A'      4:02.69    4:00.55 FUTU   
     1) Brennan, Ryan K 17            2) Grubb, Matthew J 20          
     3) Wakeley, Peter J 21           4) Yeung, Ben S 17              
                 29.18    1:01.02 (1:01.02)
                            1:17.12 (16.10)
                          3:06.99 (1:49.87)
        3:31.35 (24.36)     4:00.55 (53.56)
  2 Emmaus Aquatic C-MA  'A'      4:07.76    4:00.78 FUTU   
     1) Soares, Nicholas C 15         2) Iacobelli, Michael A 15      
     3) Wing, Janik T 17              4) Bell, Alasdair J 17          
                 30.29    1:02.27 (1:02.27)
                            1:18.29 (16.02)
        1:34.73 (16.44)     2:11.10 (52.81)
        2:38.22 (27.12)   4:00.78 (1:49.68)
  3 Jersey Wahoos-MA  'A'         3:59.17    4:00.81 FUTU   
     1) Obregon, Enrique L 16         2) Artis, Jack M 16             
     3) Fong, Joshua L 16             4) Pham, Andrew T 16            
                 29.59    1:00.60 (1:00.60)
        1:32.56 (31.96)   2:09.28 (1:08.68)
        2:35.49 (26.21)     3:05.89 (56.61)
        3:32.69 (26.80)     4:00.81 (54.92)
  4 Greater Philadel-MA  'B'      4:05.48    4:00.85 FUTU   
     1) Rucci, David J 17             2) Murphy, Matthew K 16         
     3) Rucci, Joseph R 17            4) Porter, Daniel R 15          
                 29.44    1:00.53 (1:00.53)
        1:31.36 (30.83)   2:06.40 (1:05.87)
        2:34.23 (27.83)     3:05.67 (59.27)
        4:00.85 (55.18)                    
  5 Suburban Seahawk-MA  'A'      4:01.07    4:01.72 FUTU   
     1) Brennan, Brian P 17           2) El-Deiry, James M 17         
     3) Whitsett, Cole M 16           4) Magness, Matthew T 17        
                 29.33        59.67 (59.67)
        1:31.97 (32.30)   2:08.10 (1:08.43)
        2:35.67 (27.57)     3:07.86 (59.76)
        3:33.80 (25.94)     4:01.72 (53.86)
  6 North Penn Aquat-MA  'A'      3:54.74    4:01.97 FUTU   
     1) Daly, Aidan J 17              2) Faikish, Sean A 16           
     3) Fein, Ryley W 18              4) Clark, Nicholas M 15         
                 29.14    1:01.03 (1:01.03)
        1:32.24 (31.21)   2:09.03 (1:08.00)
                            3:08.00 (58.97)
        3:33.59 (25.59)     4:01.97 (53.97)
  7 Upper Dublin Aqu-MA  'A'      4:07.98    4:04.67 FUTU   
     1) Yaglenski, Thomas J 17        2) McErlean, James P 18         
     3) Flynn, Alexander 18           4) Pesti, Kornel 17             
                 29.82    1:03.23 (1:03.23)
        1:34.63 (31.40)   2:11.88 (1:08.65)
        2:38.32 (26.44)     3:10.28 (58.40)
        3:35.36 (25.08)     4:04.67 (54.39)
  8 Central Bucks Sw-MA  'A'      3:57.86    4:04.82 FUTU   
     1) Killion, Connor M 18          2) Parkhill, Evan N 17          
     3) Szekely, Matthew A 17         4) Sumner, Stuart R 17          
                 29.58    1:01.58 (1:01.58)
        1:32.73 (31.15)   2:10.34 (1:08.76)
                            2:29.38 (19.04)
      3:36.36 (1:06.98)   4:04.82 (1:35.44)
  9 Greater Philadel-MA  'C'      4:15.90    4:06.91 MEET   
     1) Jaramillo, Richard B 16       2) Mesco, Mark J 18             
     3) Piccolo, Nathan J 15          4) Levari, Jack J 15            
                 29.70    1:01.89 (1:01.89)
        1:34.06 (32.17)   2:11.96 (1:10.07)
        2:39.03 (27.07)     3:11.53 (59.57)
        3:37.47 (25.94)     4:06.91 (55.38)
 10 Parkland Aquatic-MA  'A'      3:59.30    4:07.81 MEET   
     1) Holt, Logan R 17              2) Berlitz, Daniel J 17         
     3) Yanchulis, Noah T 21          4) Champagne, Patrick H 22      
                 30.59    1:02.88 (1:02.88)
        1:35.39 (32.51)   2:19.75 (1:16.87)
        2:39.65 (19.90)     3:11.08 (51.33)
        3:38.24 (27.16)     4:07.81 (56.73)
 11 Blue Eagle Swimm-MA  'A'      4:06.98    4:08.79 MEET   
     1) Strawn, Brenek E 16           2) O'Brien, Morgan P 17         
     3) Laslo, Gabriel S 16           4) Thomas, Owen 18              
                 28.79    1:00.80 (1:00.80)
        1:34.13 (33.33)   2:13.85 (1:13.05)
                            2:29.27 (15.42)
        2:40.46 (11.19)   4:08.79 (1:39.52)
 12 Suburban Seahawk-MA  'B'      4:10.78    4:09.82 MEET   
     1) Crescente, Antonio G 16       2) Bruno, James M 18            
     3) Waterland, Daniel C 18        4) Boerger, Thomas R 17         
                 30.24    1:02.79 (1:02.79)
        1:36.27 (33.48)   2:15.38 (1:12.59)
                            2:38.16 (22.78)
         2:41.98 (3.82)   4:09.82 (1:31.66)
 13 Lancaster Aquati-MA  'A'      4:08.75    4:09.91 MEET   
     1) Lynam, Nicholas P 17          2) Moll, Joseph T 18            
     3) Feeman, Edward L 17           4) Prevost, Jackson T 16        
                 29.83    1:00.28 (1:00.28)
                            1:16.24 (15.96)
        1:34.27 (18.03)     2:12.13 (55.89)
        2:40.54 (28.41)   4:09.91 (1:57.78)
 14 Radnor Aquatic C-MA  'A'      4:06.60    4:10.04 MEET   
     1) Gray, Matthew J 15            2) Octaviano, Antonio T 16      
     3) Branigan, Carter J 15         4) Anstadt, Nick J 18           
                 31.32    1:06.22 (1:06.22)
                            1:22.81 (16.59)
        1:37.00 (14.19)     2:14.37 (51.56)
        2:41.92 (27.55)   4:10.04 (1:55.67)
 15 Lower Moreland S-MA  'A'      4:04.54    4:11.33 MEET   
     1) Lutter, Thomas W 17           2) Cunningham, Patrick 16       
     3) Shipp, Colin R 17             4) Zatonskyy, Denis 16          
                 30.92    1:03.80 (1:03.80)
        1:36.63 (32.83)   2:13.99 (1:10.19)
                            2:33.79 (19.80)
         2:41.35 (7.56)   4:11.33 (1:37.54)
 16 Jersey Wahoos-MA  'B'         4:00.86    4:13.10 MEET   
     1) Houser, Paul W 16             2) Dragan, Paul G 16            
     3) Taylor, Andrew C 16           4) Fenton, John R 18            
                 30.82    1:03.67 (1:03.67)
        1:36.08 (32.41)   2:13.55 (1:09.88)
        2:41.11 (27.56)   3:15.08 (1:01.53)
        3:42.05 (26.97)     4:13.10 (58.02)
 17 Jersey Wahoos-MA  'C'         4:25.40    4:14.78 MEET   
     1) Vizzard, Sean M 15            2) Fenska, Evan W 17            
     3) Skelly, Conor T 18            4) Nasielski, Brian C 17        
                 32.04    1:06.39 (1:06.39)
        1:38.83 (32.44)   2:18.30 (1:11.91)
        2:34.21 (15.91)     2:46.10 (27.80)
      4:14.78 (1:28.68)                    
 18 Nittany Lion Aqu-MA  'A'      4:04.83    4:14.92 MEET   
     1) Etter, Steven A 17            2) Heasley, Foster J 16         
     3) Nicastro, Payton B 17         4) Bloom, Reece W 15            
                 31.77    1:04.43 (1:04.43)
                            1:27.78 (23.35)
         1:36.22 (8.44)     2:13.69 (45.91)
        2:42.98 (29.29)   4:14.92 (2:01.23)
 19 Upper Dublin Aqu-MA  'B'      4:27.96    4:15.20 MEET   
     1) Ellis, Ryan T 16              2) Pave, Andrew S 16            
     3) Masciulli, Matthew A 16       4) Goodyear, Connor H 15        
                 32.11    1:07.14 (1:07.14)
        1:40.04 (32.90)   2:18.28 (1:11.14)
        2:34.41 (16.13)     2:46.68 (28.40)
      4:15.20 (1:28.52)                    
 20 Delaware Swim Te-MA  'A'      4:21.18    4:19.35 MEET   
     1) Ciecko, Evan C 16             2) Dickson, Joey L 16           
     3) Lewke, Kevin S 15             4) Kain, Peter J 17             
                 32.92    1:07.10 (1:07.10)
                            1:25.05 (17.95)
        1:40.92 (15.87)   2:33.82 (1:08.77)
        2:48.35 (14.53)   4:19.35 (1:45.53)
 21 Upper Dublin Aqu-MA  'C'      4:35.26    4:22.24 MEET   
     1) Brosky, Paul 15               2) Yoon, Michael 15             
     3) Duthie, Zachary J 17          4) Gewartowski, Nicholas 16     
                 31.15    1:03.66 (1:03.66)
        1:39.42 (35.76)   2:20.30 (1:16.64)
        2:50.00 (29.70)   3:25.95 (1:05.65)
        4:22.24 (56.29)                    
 22 Delaware Swim Te-MA  'B'      4:24.99    4:24.66 MEET   
     1) Eckrich, Joshua T 17          2) Wilmore, Aaron L 15          
     3) Hausler, Justin M 15          4) Benson, Jacob R 16           
                 34.24    1:11.08 (1:11.08)
        1:44.70 (33.62)   2:22.78 (1:11.70)
        2:52.74 (29.96)   3:27.01 (1:04.23)
        3:54.59 (27.58)     4:24.66 (57.65)
 23 Parkland Aquatic-MA  'B'      4:19.65    4:32.50 MEET   
     1) Johnston, Ian A 18            2) Jablonski, Daniel M 17       
     3) Greer, Matthew J 15           4) Armbruster, Andrew J 15      
                 34.45    1:11.22 (1:11.22)
        1:46.52 (35.30)   2:26.55 (1:15.33)
        2:57.04 (30.49)   3:34.79 (1:08.24)
        4:02.11 (27.32)     4:32.50 (57.71)
 -- Central Bucks Sw-MA  'B'      4:06.78         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) McBryan, Daniel J 15          2) Mislan, Trevor B 17          
     3) Patti, Alexander J 16         4) Lewis, Matthew R 17          
                 30.76    1:03.76 (1:03.76)
                            1:20.28 (16.52)
        1:35.83 (15.55)     2:13.03 (52.75)
        2:41.65 (28.62)        DQ (1:56.06)
 -- Nittany Lion Aqu-MA  'B'      4:15.31         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #2
     1) Blake, Teddy G 13             2) Zheng, Garrick 15            
     3) Horner, Harrison J 15         4) Buckley, Nicholas K 16       
                 31.64    1:05.80 (1:05.80)
        1:42.09 (36.29)   2:23.90 (1:18.10)
        2:53.64 (29.74)   3:28.94 (1:05.04)
        3:56.97 (28.03)        DQ (1:00.24)